کنترل دوربین از راه دور بدون نیاز به IP اختصاصی!

کنترل دوربین از راه دور بدون نیاز به IP اختصاصی!

چگونه می توان تصویری که توسط دوربین های مداربسته در حال ضبط است را از مکان های دورتر از طریق اینترنت مشاهده نمود؟

Mobile-remote-CCTV-ibidar-

یکی از امکانات بسیار خوبی که  در دستگاه های  DVR  در سیستم دوربین های مداربسته وجود دارد امکان مشاهده تصاویر همه دوربین های مداربسته از راه دور (کنترل دوربین از راه دور) و از طریق اینترنت می باشد.برای دستیابی به چنین امکانی لازم است یک سری امکاناتی مانند اینترنت و IP اختصاصی را از قبل تدارک دیده باشید. البته در بسیاری از دستگاههای DVR جدید و به روز نیاز به IP اختصاصی حذف شده و با در اختیار داشتن هر نوع اینترنت، شما می توانید کنترل دوربین از راه دور داشته باشید.

اگثر دستگاه های DVR  دارای یک پورت RJ45  هستند که از طریق این پورت و با یک کابل شبکه می توان اتصال بین این دستگاه و مودم را برقرار نمود.

dvr ibidar

بنابراین لازم است در مکانی که دوربین های مداربسته نصب شده اند اینترنت نیز در دسترس باشد تا بتوانید از مکان های دیگر با اتصال به DVR  خود تصویر دوربین ها را به صورت لحظه ای مشاهده کنید. برای متصل شدن بهDVR از طریق اینترنت لازم است یک نرم افزار در کامپیوتری یا موبایلی که قصد دارید با آن از راه دور تصاویر دوربین ها را مشاهده کنید نصب کنید. این نرم افزار معمولا به همراه دستگاه های DVR در یک CD  یا DVD  عرضه می شود. البته ضرورتی ندارد حتما این نرم افزار را نصب کنید بلکه می توانید از مرورگرهای اینترنتی هم کمک بگیرید اما امکانات، سرعت و کیفیت  تصاویر ممکن است به خوبی زمانی که از نرم افزاراستفاده می کنید نباشد.

در صورتی که قصد داشته باشید از طریق موبایل یا تبلت نیز تصاویر را مشاهده کنید می توانید نرم افزار های مخصوص هر نوع پلت فرم(Android,IOS,JAVA,…)  را درصورتی که به همراه دستگاه DVR عرضه شده است را بر روی دستگاه مورد نظر خود نصب کنید. یکی از نرم افزارهایی که پیشنهاد میشود، نرم افزار SuperLive Plus  برای موبایل است که از اینجا قابل دانلود است.

ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیایدکه چگونه پس از نصب DVR  به مودم و نصب نرم افزار در یک کامپیوتر بهDVR  خود متصل شویم و کنترل دوربین از راه دور داشته باشیم؟ در تنظیمات نرم افزار چه آدرس و چه رمز عبوری را وارد کنیم تا به DVR  متصل شویم و تصاویر را مشاهده کنیم؟

در ابتدای این نوشتار ذکر شد که نیاز به یک IP  استاتیک نیاز خواهید داشت. برای دریافت IP  اختصاصی (و یا همان استاتیک) لازم است که به شرکت های ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید. ولی در مدل هایی که نیاز یه  IP  اختصاصی ندارند کافی است یک بار کد دستگاه در نرم افزار وارد شود.

پس از انجام مراحل دریافت IP یک آدرس مانند 72.34.5.04  به شما اختصاص داده خواهد شد.

تصویر زیر بخشی از نرم افزار DVR را نشان می دهد. همانطورکه ملاحظه می کنید IP و رمز عبور در این بخش باید وارد شوند و پس از آن با تایید آن ها و فشردن کلیک login   در هر جای دنیا که باشید قادر خواهید بود تصاویر  DVR خود را مشاهده کنید.

dvr software
dvr software

به دلیل متفاوت بودن تنظیمات دستگاه ها پیشنهاد می گردد در صورتی که قصد انجام چنین کاری را دارید  انجام آن را به یک متخصص سیستم های امنیتی بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *